Dnia 16 maja 2023 r. w Stalowej Woli odbył się wojewódzki turniej finałowy „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Publiczną Szkołę Podstawową w Przędzelu reprezentowali: Paulina Dubiel,  Irmina Zając,  Julian Kotuła,  Miłosz Gil,  Bartłomiej Gut oraz  Natalia Gut.  Na stadionie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej zagrało łącznie 107 drużyn z całego województwa podkarpackiego. Pierwsze miejsce w kategorii U-8 zajęły wraz z drużyną nasze uczennice klasy pierwszej: Paulina Dubiel i Irmina Zając które w finałowym starciu pokonały SMS Kolbuszowa 6:1. W tej kategorii wiekowej nagrodę dla najlepszego strzelca zdobyła Paulina Dubiel.  W kategorii  U-12 nasza  uczennica  klasy  piątej  Natalia Gut wraz z drużyną wywalczyła drugie miejsce.
                               Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Puchar Tymbarku_1
 • Puchar Tymbarku_2
 • Puchar Tymbarku_3
Więcej w galerii

 W dniu 05.05.2023 r. odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy V w przedstawieniu pt. „Wiwat Konstytucja” przybliżyli wszystkim to ważne wydarzenie w historii naszego kraju. Wyjaśnili, dlaczego Konstytucja jest ważna dla naszego kraju i wszystkich Polaków. Była to też okazja do chwili refleksji nad wolnością, narodem, ojczyzną. Akademię przygotowały p. P. Młynarska i p. K. Świąder.

 • Akademia 3 Maja_1
 • Akademia 3 Maja_2
 • Akademia 3 Maja_3
Więcej w galerii

  Dnia 4 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami, wybrały się do Fabryki Zabawy w Stalowej Woli. Na dzieci czekało tam wiele atrakcji m.in. zjeżdżalnie, trampolina, ścianka wspinaczkowa, most wiszący, basen z piłeczkami i podłoga interaktywna. Wizyta w Fabryce Zabawy była dla najmłodszych doskonałą okazją do wspaniałej zabawy i aktywnego wypoczynku. Dwugodzinna zabawa była również czasem na integrację dzieci, które zmęczone ale z uśmiechem na twarzy wróciły do domu.

 • Fabryka Zabawy_1
 • Fabryka Zabawy_2
 • Fabryka Zabawy_3
Więcej w galerii

 28 kwietnia 2023r. uczennica klasy VIII – Natalia Powęska wzięła udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu skierowanym do młodzieży VIII klas szkół podstawowych i I klas szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu niżańskiego zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Nisku. Konkurs odbył się w auli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Nisku. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań (28 testowych oraz 2 otwartych) dotyczących zdrowego stylu życia, zbilansowanej diety i aktywności fizycznej, profilaktyki chorób zakaźnych, profilaktyki uzależnień, profilaktyki chorób nowotworowych, szczepień ochronnych i instytucji zajmujących się problematyką higieny i ochrony zdrowia.

 • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu_1
 • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu_2
 • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu_3

  W dniach od 26 - 28 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły pod opieką ks. Piotra Wątroby, Katarzyny Świąder, Joanny Maczugi oraz Mariusza Dechnika uczestniczyli w  wycieczce do Jury Krakowsko - Częstochowskiej. W pierwszym dniu zobaczyliśmy zbudowaną z twardych wapieni skalistych Maczugę Herkulesa o wysokości 25 m, zamek pod Pieskową Skałą, a następnie zielonym i czerwonym szlakiem ruszyliśmy przez Ojcowski Park Narodowy. Pani przewodnik podkreśliła, że Dolina Prądnika to przede wszystkim bogactwo flory i fauny, miejsce o interesującej przeszłości archeologicznej. Kryje w sobie bowiem wiele jaskiń. Nam udało się zwiedzić dwie: Łokietka i Nietoperzową. Jak się dowiedzieliśmy, dostarczały one narzędzi krzemiennych używanych jako groty i noże myśliwskie. Jaskinie służyły również za czasowe schronienie, zwłaszcza grupom „górników” przybywających po krzemień. Kolejnego dnia w godzinach porannych byliśmy na Pustyni Błędowskiej - największym w Polsce obszarem lotnych piasków. Obecnie miejsce to wykorzystywane jest jako poligon wojskowy, a do niedawna można było zaobserwować zjawisko fatamorgany. Następnie udaliśmy się do największego i najbardziej znanego obiektu zamkowego na Śląsku- zamku w Ogrodzieńcu. Ta okazała i imponująca niegdyś magnacka rezydencja to dzisiaj ruiny, które, mimo upływu czasu, nadal zachwycają. Dowiedzieliśmy się, że w tym miejscu kręcono kilka filmów m.in. "Wiedźmina” oraz „Zemstę” w reżyserii A. Wajdy. Ostatnim punkt programu tego dnia to Jaskinia Głęboka o długości 190 m - aktualnie  największa znana podziemna forma krasowa rezerwatu przyrody „Góra Zborów”.Później udaliśmy się  w stronę  Góry Zborów z ciekawym punktem widokowym. Stąd roztaczał się malowniczy krajobraz. Ten bogaty we wrażenia dzień zakończyło wspólne ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Ostatni trzeci dzień spędziliśmy w parku rozrywki - Energylandii na Zatorze. Podzieleni na kilka grup korzystaliśmy z wielu atrakcji. Ci najodważniejsi udali się do strefy ekstremalnej, pozostali mogli świetnie się bawić w Water Parku, Strefie Familijnej, Smoczym Grodzie czy Bajkolandii. Do domów wróciliśmy wprawdzie zmęczeni, ale pełni wrażeń, bogatsi w doświadczenia i niezapomniane wspomnienia.  

   Wycieczka do Jury Krakowsko- Częstochowskiej spełniła nie tylko rolę edukacyjną, ale także zintegrowała naszą szkolną przędzelską społeczność, pozwoliła się lepiej poznać, a przede wszystkim pokazała, że Polska jest pięknym krajem i warto ją poznawać.

 • wycieczka szkolna_1
 • wycieczka szkolna_2
 • wycieczka szkolna_3
Więcej w galerii

 25 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy V w ramach projektu edukacyjnego z języka polskiego pt. ,,W mitologicznym świecie bogów i herosów” zaprezentowali postacie starożytnych bogów i herosów greckich. Realizacja projektu usystematyzowała i poszerzyła wiedzę na temat omawianej lektury, umożliwiła uczniom podejmowanie twórczych działań, rozbudziła zainteresowania czytelnicze dotyczące wierzeń starożytnych Greków, ćwiczyła umiejętność pracy w zespole, kształtowała sprawności językowe, wyobraźnię oraz kreatywność. Projekt został zrealizowany pod opieką nauczyciela języka polskiego p. Pauliny Młynarskiej.

 • Projekt edukacyjny_1
 • Projekt edukacyjny_2
 • Projekt edukacyjny_3
Więcej w galerii

 
 20 kwietnia 2023 roku wolontariusze z naszej szkoły pod opieką pani dyrektor Marty Kani i Iwony Zygmunt uczestniczyli w „Dniu Dobra” zorganizowanym przez Caritas Polska w Rudniku nad Sanem. Spotkanie rozpoczęło się wspólną mszą świętą której przewodniczył ks. Wojciech Pelczar. Po mszy zostały wręczone Certyfikaty Przyjaciela Caritas Diecezji Sandomierskiej, które zostały przyznane za szczególne wyróżnienie oraz zaangażowanie w działalność charytatywną Caritas na terenie Diecezji Sandomierskiej. Następnie wszyscy uczestnicy udali się na plac, gdzie na podopiecznych czekał już pan Balmistrz Robert. To on poprowadził całą zabawę, przygotowano również grilla i ciepłe kiełbaski. Był to czas radości oraz integracji wolontariuszy, seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Dziękujemy ks.Tomaszowi Szostkowi - dyrektorowi Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem za zaproszenie i transport na miejsce.

 Więcej informacji: https://caritasrudnik.pl/piknik-dobra-w-centrum-caritas-w-rudniku-nad-sanem/

Galeria:   https://caritasrudnik.pl/galeria/

 

 

 Dnia 20 kwietnia 2023 roku w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Nisku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczestniczyli w nich uczniowie, którzy zajęli I miejsca w eliminacjach gminnych szkół podstawowych z z klas I - IV oraz V - VIII. Naszą szkołę reprezentował Szymon Konior z klasy IV.

 

 19 kwietnia przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Niska na Dzień Otwartych Koszar z okazji obchodów 30-lecia powstania 21. Brygady Strzelców Podhalańskich oraz Święta Wojsk Inżynieryjnych "Dzień Sapera". Uczestniczyliśmy w defiladzie wojskowej oraz paradzie orkiestry dętej, dzieci wspólnie z żołnierzami śpiewały hymn Polski. Z wielką ciekawością oglądały sprzęty wojskowe przedszkolaki mogły wejść na sprzęty obejrzeć je dokładnie dowiedzieć się do czego służą. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w zawodach sportowych. Był to dzień pełen wrażeń.

 • Dzień Sapera_1
 • Dzień Sapera_2
 • Dzień Sapera_3
Więcej w galerii

 
 
 

 „Jestem Zmartwychwstaniem i Życiem” - pod takim hasłem 5 kwietnia br. odbyła się w naszej szkole akademia wielkanocna. W pierwszej jej części uczniowie klasy czwartej, siódmej i ósmej przybliżyli tradycje wielkanocne np. sposób obchodzenia Niedzieli Palmowej przez Polaków, kraszanie jajek, śmingus - dyngus czy święcenie pokarmów . Te wszystkie obyczaje podkreślają bowiem naszą narodową tożsamość, serdeczność i pobożność. Czas ten obchodzono bowiem w dawnej Polsce niezwykle uroczyście i hucznie. Zmartwychwstanie Chrystusa to także czas na osobistą refleksję nad sensem swojego życia i relacją z Bogiem. Wymowne i głębokie stały się słowa zachęcające do zaufania Jezusowi: „Trzymaj się zawsze Chrystusa - Przyjaciela, który cię nigdy nie opuści. Razem ze Zmartwychwstałym Chrystusem szukaj swoich marzeń, które warte są trudu” . Do tej chwilowej zadumy skłoniły nas również wiersze „Prośba o wiarę” oraz „Moja cicha modlitwa” w interpretacji Julii Krzyszkowskiej, Amelii Jarosz, Marty Rup oraz Wiktorii Hausner oraz piosenki religijne o krzyżu, miłości Boga do człowieka i radości wynikającej z powstania z martwych Jezusa. Na zakończenie prowadzący Roksana Juśko oraz Oktawian Malski złożyli życzenia księdzu proboszczowi z okazji zbliżającego się Dnia Kapłana. Po występie głos zabrała pani dyrektor Marta Kania, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Program artystyczny przygotowywały: Joanna Maczuga, Iwona Zygmunt oraz Ewelina Świta.

 • Akademia wielkanocna_1
 • Akademia wielkanocna_2
 • Akademia wielkanocna_3
Więcej w galerii