W związku z pozytywnym wynikiem COVID-19 jednego z uczniów klasy czwartej. Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Nisku i Dyrektora Szkoły uczniowie klasy IV od 30.11.2021r. do 03.12.2021r. przechodzą na nauczanie w trybie zdalnym.

 Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Z miłości do niepodległości” na wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Organizatorami konkursu byli: Burmistrz Gminy i Miasta  Rudnik  nad  Sanem  Waldemar  Grochowski oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Rudniku nad Sanem  Anna  Straub.  Konkurs  miał  na  celu  zainteresowanie  dzieci  i młodzieży historią niepodległości Polski, kształtowanie postaw patriotycznych oraz zachęcenie młodych do poznania trudnych dziejów naszej ojczyzny. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, a wśród laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.

W kategorii klas 1-3

III  miejsce zdobyła Oliwia Kucio kl. 2,

 W tej samej kategorii wiekowej wyróżnienia otrzymali:

Milena Bigos kl. 1

Marlena Urbanik kl. 2

Miłosz Siembida kl. 3

Wszyscy nagrodzeni uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

 

 • "Z miłości do niepodległości"_1
 • "Z miłości do niepodległości"_2
 • "Z miłości do niepodległości"_3
 • "Z miłości do niepodległości"_4

 Dnia 15 listopada uczniowie klasy pierwszej otrzymali bezpłatne wyprawki czytelnicze w ramach kampanii ,,Mała książka - wielki człowiek".

Wyprawka zawiera m.in. ksIążkę ,,Pierwsze abecadło".

Projekt ten zrealizowany został ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Czas trwania zbiórki: 13.11.2021r. - 23.12.2021r.

 Drodzy Mieszkańcy Przędzela! 

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia druhowie OSP wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą ogłaszają świąteczną zbiórkę żywności długoterminowej dla osób potrzebujących z naszej miejscowości...

 Chcesz wesprzeć nasz cel? Wystarczy, że w wymienionych powyżej dniach zostawisz żywność w kartonie w sklepie u państwa Galczaków lub pani Elżbiety Klusek lub w Delikatesach Premium :)

Każdemu kto dołoży coś od siebie serdecznie DZIĘKUJEMY i życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

OSP i MDP Przędzel :)

„Nic nie jest nam dane raz na zawsze,

dotyczy to także wolności.

Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć.”

Jan Paweł II

 10 listopada 2021 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez wychowawców wszystkich klas. Uczniowie zaprezentowali wzruszający program patriotyczny. Przypomnieli  123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenie do Odzyskania Niepodległości. Recytowane utwory poetyckie, wyśpiewane  pieśni  patriotyczne przeniosły  nas w czasy walki  Polaków o wytęsknioną wolność. Uroczystość dostarczyła społeczności szkolnej nie tylko wrażeń estetycznych, ale również wzbudziła refleksję nad postawami  patriotycznymi.  Uczniowie  poczuli  przywiązanie  do  historii  i tradycji chrześcijańskich, dumę z przynależności do narodu polskiego oraz szacunek do wartości. Na zakończenie pani dyrektor Marta Kania podziękowała wszystkim wychowawcom i uczniom za przygotowanie wzruszającego montażu słowno – muzycznego. Pani Agnieszce Mądroń za dekorację.

 • Narodowe Święto Niepodległości_1
 • Narodowe Święto Niepodległości_2
 • Narodowe Święto Niepodległości_3
Więcej w galerii

 

„Na cmentarzu płomyki złote i groby w chryzantemach  
 ludzie przyszli tu z myślą o tych, których już nie ma….”

 Okres przed Dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych. Uczniowie kl. IV wspólnie z paniami odmówiły modlitwę za zmarłych i zapaliły znicze na grobach nauczycielek uczących w naszej szkole i swoich bliskich. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego i obywatelskiego.

 • wizyta na cmentarzu_1
 • wizyta na cmentarzu_2
 • wizyta na cmentarzu_3

 26 października uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Słoneczna pogoda i piękna jesienna aura zachęcały do pieszych wędrówek. Celem wycieczki była obserwacja przyrody oraz utrwalenie wiadomości dotyczących warstwowej budowy lasu. Przed wyjściem uczniowie  przypomnieli  zasady  bezpieczeństwa  w  ruchu  drogowym i  prawidłowego  zachowania  się w lesie. Po dotarciu na miejsce trzecioklasiści wyposażeni w lupy, lornetki i inne przyrządy od razu zabrali się do przeprowadzania pomiarów i doświadczeń. Lornetki przydały się do obserwacji strefy koron drzew wysokich, a lupy pomogły dostrzec, jak wygląda runo leśne i z czego składa się ściółka. Dzieci wszystko dokładnie notowały w specjalnych kartach pracy. Uczniowie poznawali las różnymi zmysłami: rozpoznawali i nazywali napotkane rośliny i zwierzęta, wsłuchiwali się w odgłosy przyrody i oddychali świeżym, rześkim powietrzem. Wędrówka po leśnych ścieżkach sprawiła dzieciom dużo radości. Do szkoły wróciły pełne wrażeń, a swoje obserwacje wykorzystały w pracy plastycznej „Jesienny las”. Po takiej lekcji łatwiej będzie zapamiętać wiadomości z podręcznika. 

 • Wycieczka do lasu_1
 • Wycieczka do lasu_2
 • Wycieczka do lasu_3
Więcej w galerii

 Europejski tydzień kodowania to dobra okazja do realizacji zajęć dotyczących programowania. Celem działań jest promowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych nauki programowania. Nasza szkoła została zgłoszona i wpisana na mapę europejskich działań z wydarzeniami Code Week EU, który trwał od 7 do 20 października 2021 r. Inspirując się cyklem scenariuszy Zerówka realizowała różnorodne zajęcia wykorzystując matę do kodowania, kubeczki, karteczki i robota. Dzieci chętnie kodowały i odkodowywały różne informacje z wykorzystaniem obrazków, symboli oraz kubeczków. Sterowały robotem i układały odpowiednie trasy. Tworzyliśmy gry planszowe, wieże z kubeczków według instrukcji i kodu oraz własnej inwencji. Dzięki tym zajęciom przedszkolaki zauważyły, że w codziennym życiu występuje wiele kodów, można się nimi bawić i ciekawie je wykorzystywać.

 • CODE WEEK_1
 • CODE WEEK_2
 • CODE WEEK_3
Więcej w galerii

  Ideą tegorocznego Dnia Krajobrazu jest docenienie wartości dostępnych na co dzień przestrzeni przyrodniczych, rolniczych i miejskich, które możemy nie  tylko ogarnąć wzrokiem, lecz  doświadczyć ich w  pełni. Takie otwarte krajobrazy pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Spełniają też ważne funkcje środowiskowe, takie jak ochrona  przeciwpowodziowa, napowietrzanie  miast  i  regulowanie  temperatur. Co bardzo ważne, przestrzenie te są rezerwuarami różnorodności biologicznej.

 Niestety przez nieodpowiedzialne działania otwarte krajobrazy zanikają lub są degradowane. Poważny  problem  stanowi  ekspansja  osadnictwa i rozproszona zabudowa, która wykracza poza ukształtowane jednostki osadnicze. Coraz częściej  też izolujemy się od siebie, wznosząc  bariery w postaci ogrodzeń – nierzadko mało estetycznych – lub wysokich żywopłotów ukształtowanych z roślin o nikłej wartości przyrodniczej. Dzielimy  w  ten  sposób   krajobraz na  niepowiązane  ze sobą fragmenty i niszczymy jego specyficzny charakter. Taka fragmentaryzacja związana jest z różnymi niedogodnościami – od estetycznych po komunikacyjne.

  Tegoroczne hasło święta to „Otwarte krajobrazy”. W ramach obchodów Dnia Krajobrazu w naszej szkole zorganizowano dla uczniów klas I-III spacery krajobrazowe, a dla uczniów klasy V -  krajoznawczą wycieczkę rowerową. Uczniowie podziwiali piękno jesiennego krajobrazu najbliższej okolicy, zwrócili również uwagę na zmiany jakie w nim zachodzą.

 • Dzień Krajobrazu_1
 • Dzień Krajobrazu_2
 • Dzień Krajobrazu_3

 „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,

Co to będzie, co to będzie?”

  20 października 2021 roku uczniowie klas VI – VIII pod opieką nauczycieli pani Iwony Zygmunt, Ewy Skoczylas, Doroty Muchy i pana Mariusza Dechnika wyjechali do Domu Kultury w Rudniku nad Sanem, by obejrzeć spektakl „II części Dziadów” na podstawie dramatu Adama Mickiewicza. Przedstawienie przygotowano z myślą o młodym widzu. Poszczególne sceny wzbogacono prezentacją multimedialną, efektami świetlnymi i dźwiękowymi.

Celem wycieczki było:

- kształtowanie postaw aktywnego odbiorcy, nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych;

- rozwijanie wyobraźni dziecięcej;

- bezpośredni kontakt z aktorem;

- integracja uczniów;

- umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo;

- krzewienie kultury i estetyki żywego słowa;

- uwrażliwienie na piękno.

   Sztukę teatralną wystawili aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Uczniowie wspólnie z opiekunami mieli przyjemność podziwiać niezwykłą grę aktorską, która była przekonująca i trafiająca do serc widzów. Przemyślana i mroczna scenografia zwracała  uwagę odbiorcy. Duchy i widma usiłowały nas przestrzec przed najczęstszymi i najcięższymi grzechami, jakie popełnia zwykły człowiek. Próbowały uświadomić, że wina zawsze kończy się karą. Swoim słowem przekazały nam także, że powinniśmy się starać pomagać bliźnim.

„Bo kto nie był ni razu człowiekiem,

Temu człowiek nic nie pomoże”

Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało i na długo pozostanie w sercach oglądających.

 

20 października uczniowie klas III, IV i V wybrali się do Miejskiego Domu Kultury w Rudniku nad Sanem na przedstawienie „Pan Kleks”. Spektakl przygotowali aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia w oparciu o książkę Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa”. W inscenizacji pojawili się: charyzmatyczny Profesor Ambroży Kleks z uczniami, a także mówiący szpak Mateusz, doktor Paj-Chi-Wo i Filip Golarz. Aktorzy w pięknych kostiumach na tle scenografii podkreślonej przez wspaniałą grę świateł przenieśli widzów w klimat baśni. Ich grze towarzyszyły piosenki do utworów Jana Brzechwy, wspaniała muzyka oraz efekty specjalne m.in. lasery i ultrafioletowe ZOO. Dzieciom bardzo podobało się to pouczające i rozwijające wyobraźnię przedstawienie. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. 

 • Spektakl "Pan Kleks"_1
 • Spektakl "Pan Kleks"_2
 • Spektakl "Pan Kleks"_3

   19 października 2021r.  uczniowie  klasy  piątej  wraz z  wychowawcą  p. Agnieszką Mądroń wybrali się na wycieczkę rowerową do Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Tanew” w Ulanowie. Była pizza, spotkanie z alpakami, przejażdżki konne i niezapomniane wrażenia. 

 • Wycieczka rowerowa kl. V_1
 • Wycieczka rowerowa kl. V_2
 • Wycieczka rowerowa kl. V_3
Więcej w galerii

15 października obchodzony jest światowy dzień mycia rąk. Celem tego dania jest uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk. Podczas zajęć rozmawialiśmy na temat zarazków, bakterii i wirusów, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Dzieci nauczyły się jak dokładnie myć ręce.

 • Światowy dzień mycia rąk_1
 • Światowy dzień mycia rąk_2
 • Światowy dzień mycia rąk_3
Więcej w galerii

Każdy przedszkolak wie jak ważne są dla nas owoce i warzywa. Nie tylko smaczne, ale zdrowe i bogate w witaminy. 

Starszaki uczestniczyły w zajęciach o zdrowym odżywianiu. Przypomnieliśmy zasady higieny podczas przygotowywania i spożywania posiłków. 

Najciekawszym momentem było samodzielnie przygotowanie sałatki owocowej z przyniesionych owoców. 

 • Pyszna i zdrowa sałatka owocowa_1
 • Pyszna i zdrowa sałatka owocowa_2
 • Pyszna i zdrowa sałatka owocowa_3
Więcej w galerii

 Uczniowie klas IV-VIII w głosowaniu wybierali swoich przedstawicieli do Samorządu Szkolnego. Przewodniczącą została uczennica klasy VIII Julia Małek, a zastępcami Michał Socha (kl.VIII) oraz Wiktoria Serafin (kl.VIII). Pozostali kandydujący uczniowie będą pracowali w dwóch sekcjach: artystycznej- Maja Szczęch, Klarolina Blajerska, Amelia Jarosz, Gabriela Skerra, Roksana Juśko, Adrianna Tabor, Zuzanna Łojek- w sekcji pomocniczej- Jakub Wołoszyn, Wiktor Zając, Gabriel Smoliniec. Opiekunami Samorządu Szkolnego w roku 2021/2022 są nauczyciele: Mariusz Dechnik, Paulina Wójcik.

Mariusz Dechnik

 • Wybory Samorządu Szkolnego_1
 • Wybory Samorządu Szkolnego_2
 • Wybory Samorządu Szkolnego_3

Dnia 4.10.2021r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Natalia Gut (kl.IV), Milena Młynarska (kl.IV), Kamila Cholewińska (kl.IV), Piotr Gancarz (kl.IV), Artur Kosiński (kl.IV), Mateusz Zwolak (kl.V), Zuzanna Brągiel (kl.VI), Wiktor Warchoł (kl.VI), Szymon Guzik (kl.VI), Julia Krzyszkowska (kl.VII), Adrianna Tabor (kl.VII), Kamil Oleksak (kl.VII), Brajan Garbacz (kl.VII), Jakub Urbanik (kl.VII), Marlena Serafin (kl.VIII), Maja Szczęch (kl.VIII), Klaudia Gut (kl.VIII), Martyna Korzybska (kl.VIII), Wojciech Bąk (kl.VIII), Jakub Juda (kl.VIII) startowała w XXVIII Memoriale Lekkoatletycznym Bronisława Gancarza. Dwudziestu uczniów z klas IV-VIII rywalizowało w biegach o nagrody i trofea z reprezentacjami szkół podstawowych naszej gminy. W sportowej rywalizacji Wojciech Bąk (kl.VIII) zajął I miejsce w biegu na 1000m i III miejsce w głównym biegu memoriałowym. Natalia Gut (kl.IV) uzyskała II miejsce w biegu na 600m, a Marlena Serafin III miejsce w biegu na 800m.

Mariusz Dechnik

 • Memoriał Lekkoatletyczny B Gancarza_1
 • Memoriał Lekkoatletyczny B Gancarza_2
 • Memoriał Lekkoatletyczny B Gancarza_3

 

Dodatkowe informacje