W bieżącym roku szkolnym klasa VI pod opieką nauczyciela języka angielskiego, pani Dominiki Małek, przystąpiła do ciekawego projektu wymiany kartek bożonarodzeniowych z uczniami w swoim wieku ze szkoły na Ukrainie. Dzieci wykazały wielkie zaangażowanie i chęć dodatkowej pracy z językiem angielskim. Nikogo nie trzeba było namawiać.  Na lekcji plastyki, pod kierunkiem nauczyciela, pani Agnieszki Mądroń, samodzielnie wykonali swoje kartki świąteczne. Wiele osób tak ambitnie podeszło do projektu, że swoje prace jeszcze długo doszlifowywali w domu. Wszystkie kartki były przepiękne, wykonane, starannie i z sercem, co można zaobserwować na uwieczniającym je zdjęciu.

Dodatkowo, do każdej kartki załączone były nie tylko życzenia świąteczne, ale także tekst mówiący kilka słów więcej o nadawcy. Na języku angielskim, a także na zajęciach dodatkowych każda uczennica i uczeń opisali swoje rodziny, miejsce zamieszkania a także swoje zainteresowania. Była to realizacja głównego celu projektu – wprowadzenie tego, czego się uczymy w życie! Znając ogólne, niechętne podejście uczniów do pisania w języku angielskim, a także wiedząc jaką część egzaminu ósmoklasisty stanowi napisanie dłuższej wypowiedzi pisemnej, oczywisty stał się fakt, że uczniowie nie lubią pisać tylko „do oceny” przez nauczyciela. Trzeba było znaleźć adresata i otrzymać odpowiedź! 

Kartki z Ukrainy nie doszły do nas bez „przygód” po drodze. Na Poczcie Głównej we Lwowie, przesyłka została zatrzymana i zwrócona do nauczyciela naszej partnerskiej szkoły na Ukrainie. Kazano wyciągnąć dwa klasowe zdjęcia oraz jedną kartkę. Powód nie został podany. Po zastosowaniu się do zaleceń przesyłka została ponownie wysłana w drogę do naszych uczniów przez panią nauczycielkę. Tym razem, szczęśliwie, ale dotarła już po świętach. Mimo tego faktu, radość naszych uczniów z otrzymania odpowiedzi i kartek nie została pomniejszona, co widać na jednym ze zdjęć. Uczniowie z Ukrainy obiecali przygotować coś specjalnego dla uczennicy, do której kartka została zatrzymana.

 

                                                                                                                      Dominika Małek

  • KARTKI ŚWIĄTECZNE – BOŻE NARODZENIE 2019 JĘZYK ANGIELSKI-1
  • KARTKI ŚWIĄTECZNE – BOŻE NARODZENIE 2019 JĘZYK ANGIELSKI-2
  • KARTKI ŚWIĄTECZNE – BOŻE NARODZENIE 2019 JĘZYK ANGIELSKI-3

Dodatkowe informacje