W 2016 r. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (GDOŚ) ogłosiła 20 października Dniem Krajobrazu. Data ta jest nieprzypadkowa - to dzień podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej. W 2017 r. Rada Europy ogłosiła 20 października Międzynarodowym Dniem Krajobrazu.

Biorąc pod uwagę, iż woda jest integralnym składnikiem wielu krajobrazów, a znaczenie wody w krajobrazie nigdy wcześniej nie było tak istotne, jak w obliczu coraz bardziej uszczuplających się zasobów wody hasło tegorocznych obchodów Dnia Krajobrazu brzmi Woda w krajobrazie. .

W naszej szkole w ramach obchodów Dnia Krajobrazu 20 października dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką pani Eweliny Świta dowiedziały się o roli wody w przyrodzie, o funkcjonowaniu i kształtowaniu się krajobrazów. Wykonywały doświadczenia, dzięki nim mogły zaobserwować i odkryć właściwości wody. Podczas obserwacji wyciągały wnioski. Najbardziej spodobały się „ kolorowe wulkany”, „magiczne gwiazdki”, „woda wędrowniczka”, „kolorowe krople”.

Uczniowie klas starszych uczestniczyli w „spacerach krajobrazowych” aby bliżej poznać najbliższe akweny wodne,( stawy) i przepływającą  przez Przędzel  rzeczkę  Stróżankę lewobrzeżny dopływ Sanu. Efektem tych wędrówek był konkurs plastyczny pod hasłem  „ Jeśli na Ziemi istnieje magia – to w wodzie” zorganizowany przez panią Lucynę Jaśkowską, Agnieszkę Mądroń i Ewę Skoczylas. W konkursie  wzięło udział 49 uczniów. Konkurs odbywał się w dwóch przedziałach klasowych I-III i IV –VIII. Laureatami poszczególnych grup zostali

 Klasy  I-III       1miejsce:  Maja Bigos,  kl. I

                        2 miejsce:  Kacper Urbanik,  kl. III

                        3 miejsce:  Anna Kluk,  kl. II

Klasy IV-VIII    1miejsce: Zuzanna Wołoszyn,  kl. VIII

                        2 miejsce:  Amelia Jarosz,  kl. V

                        3 miejsce:  Katarzyna Pasierb,  kl. VII

  • Dzień Krajobrazu w naszej szkole.-1
  • Dzień Krajobrazu w naszej szkole.-2
  • Dzień Krajobrazu w naszej szkole.-3

Więcej w galerii

Dodatkowe informacje