Publiczna Szkoła Podstawowa w Przędzelu

Sprawozdanie finansowe

Sprawozdanie finansowe

Pomoce dla ucznia

Szukaj

Alarm

RZĄDOWY TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Programy w szkole


Szkoła Bez Przemocy

Szkoła Promująca Zdrowie

Mleko w szkole

Owoce w szkole

 

Trzymaj formę

Zawsze Razem

Klub Bezpiecznego Puchatka

Moje dziecko idzie do szkołyNie pal przy mnie proszęCzyste powietrze wokół nas

 

 

Home

WYCIECZKA KLAS IV – VIII DO MUZEUM REGIONALNEGO W STALOWEJ WOLI - 18.10.2019 r.

Dnia 18 października 2019 r. uczniowie klas IV - VIII wraz z opiekunami p. Joanną Maczugą, p. Agnieszką Mądroń, p. Ewą Skoczylas i p. Iwoną Zygmunt udali się do Muzeum Regionalnego znajdującego się w Zamku Lubomirskich w Rozwadowie, dzielnicy Stalowej Woli.
Najpierw dzieci zwiedziły wystawę pt. „Prywatna wojna” zorganizowaną w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uczniowie poznali zdarzenia, jakie miały miejsce w Rozwadowie i Stalowej Woli w latach 1939 – 1945. Usłyszeli wiele ciekawostek i historii, związanych z tymi terenami. Przewodnik opowiedział uczniom o sytuacji lokalnej społeczności w czasie okupacji. 

W ciekawej formie zaprezentowano fotografie i biografie żołnierzy oraz lokalnych bohaterów ratujących mieszkańców Rozwadowa i okolic przed masowymi wywózkami do Niemiec i obozów. Uczniowie mogli zobaczyć militaria, którymi posługiwały się walczące strony, elementy umundurowania, plakaty propagandowe III Rzeszy, a także oryginalne dokumenty z czasów wojny np. świadectwa szkolne, kenkarty, dowody osobiste. Przewodnik przypomniał uczniom o niemieckich zbrodniach, represjach, aresztowaniach i masowych egzekucjach, które stały się okupacyjną codziennością, naznaczoną strachem i terrorem. Później uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych o tematyce „Z wojennego słownika: nietolerancja” i wykonali piękne plakaty.
Wizyta w muzeum dostarczyła dzieciom wiele wzruszeń oraz rozbudziła ich ciekawość i zachęciła do dalszego zgłębiania historii tamtego i naszego regionu.

 

Biblioteka Publiczna w Rudniku nad Sanem

Katalog - Biblioteka Publiczna w Rudniku nad Sanem

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj10
Wizyt w tygodniu31
Wizyt w miesiącu55
Łącznie wizyt39038

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Online

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca

Gmina i Miasto Rudnik nad Sanem

efs

kl nss

wup rzeszow

logo arr