Dnia 13 września uczniowie klas I-III naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami Komisariatu Policji w Rudniku nad Sanem: asp. Mariuszem Hertmanem i sierż. Krzysztofem Ludianem.

Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły oraz o prawidłowym przechodzeniu przez ulicę. Nasi goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi i omówili sposoby unikania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania i wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W drugiej części spotkania uczniowie obejrzeli krótki film pt. „Bezpieczne zachowania”, w którym sympatyczny sierżant Poli w przystępny sposób objaśnił najmłodszym kiedy i w jakich okolicznościach korzystać z numeru alarmowego 112, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę oraz poradził jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi.

Dodatkową atrakcją na zakończenie spotkania był pokaz  radiowozu. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały wnętrze wozu policyjnego, mogły usiąść za kierownicą i sprawdzić jak uruchamia się sygnały dźwiękowe.

Spotkanie z policjantami poszerzyło i utrwaliło wiedzę uczniów na temat zasad bezpieczeństwa i mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią.

  • Spotkanie z policjantami.-1
  • Spotkanie z policjantami.-2
  • Spotkanie z policjantami.-3

Dodatkowe informacje