Nauczycielki języka angielskiego w Zespole Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem – Pani Alicja Szymonik i Pani Monika Reichert zorganizowały konkurs języka angielskiego dla uczniów Szkół Podstawowych Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem.

Dnia 20 maja 2021 r. naszą klasę ósmą odwiedziły 2 uczennice Zespołu Szkół w Rudniku nad Sanem – Wiktoria Wójtowicz i Klaudia Szczerbaty wraz z Panią Alicją Szymonik. Przeprowadziły one lekcję kulturoznawczą w języku angielskim przybliżającą wiedzę o życiu i zwyczajach nastolatków z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Celem tego spotkania było zachęcenie do uczenia się języka angielskiego. Po prezentacji odbył się krótki quiz, w którym najlepsi okazali się Oliwia Paleń, Kevin Garbacz i Magdalena Wołoszyn.

Dnia 31 maja w naszej szkole odbył się konkurs I stopnia w formie testu leksykalno-gramatycznego. Cztery osoby z klasy VIII, które zdobyły w nim najwyższe wyniki zakwalifikowały się do udziału w II etapie zawodów. Byli to: Patryk Błaszczak, Amelia Kolińska, Jakub Bartoszek i Oliwia Paleń. II etap konkursu odbył się dnia 9 czerwca 2021 r. w ZS w Rudniku nad Sanem.

  • „JĘZYK W KORONIE”_1
  • „JĘZYK W KORONIE”_2
  • „JĘZYK W KORONIE”_3

Dodatkowe informacje